28 Kasım 2012

slow down joe.

bu markanın adına ayrı hayran oldum, ürünlerine ayrı.
bandanalar, ipad case'ler, çantalar, cüzdanlar, diş fırçaları, not defterleri...
ayılıp bayılıyorum şu an.

24 Kasım 2012

dükkana gel.

bu kadar ilgilenmeyeyim diyorum bu vintage olaylarıyla ama yeni bi dükkan gördüm etsy'de.... sizin de görmeniz lazım.17 Kasım 2012

bal kabaklı kurabiye.

az önce dünyanın en güzel kurabiyesini yapıp bir tepsinin yarısını yedim. sıkıntım sağ olsun.
yemesine yedim de, boğazımdan zor geçti bir tek ben yiyorum diye. tarifleyeyim, herkes yiyebilsin diye düşündüm.
buyurun:
bal kabağını kabak tatlısı yapıyor gibi pişiriyoruz, ezip püre haline getiriyoruz. bir çimdik tuz, bir çimdik muskat rendesi, bir çimdik tarçın ve bir çimdik toz karanfilden bir baharat karışımı hazırlıyoruz.
bir yumurta, yüz gram kadar tereyağı, bir su bardağı kabak püresi, bir su bardağı şeker, bir su bardağı dövülmüş ceviz, bir su bardağı un, bir paket kabartma tozu ve baharat karışımından cıvık bir hamur yapıyoruz. yağlı kağıdımızın üzerine hamurumuzdan birer kaşık birer kaşık bırakıyoruz. önceden ısıtılmış fırında 180 derecede 20-25 dakika pişiriyoruz. pişiriyoruz ya, o ne koku yarabbim............. fırının başından ayrılamadım. sonra da tepsinin tabii. midem de hala iyi durumda üstelik. bir şey olmadı. hafif de bir kurabiye bu galiba. :)
yapın bunu yapın. deneyin. x

13 Kasım 2012

yetmiş metrekare.

şimdi size uzun zamandır dikizlediğim bir evi göstereceğim.
bu ev japonya'da. ben flickr'da gördüm ve arada bir gidip bakmaktan kendimi alamıyorum. o kadar güzel ki. gerçi ben evimin böyle olmasını istemezdim. bence abla, nam-ı diğer cottonblue, kafayı yemiş. ama eşyalarının bir çoğuna, neredeyse hepsine bayıldım. neredeyse hepsinden ben de istiyorum. (o nasıl bir azimle toplamış bunları, anlamak mümkün değil.)

evin fotoğrafların hepsine bakmak isteyenler buradan bakabilir. cottonblue'nun profili ise mutlaka ziyaret edilmeli. çok tatlı fotoğraflar var.

afiyet olsun.
8 Kasım 2012

hunter original short wellington boot.

bu çok şahane, çok kullanışlı şeyin mevsimi geldi. çok mutluyum.
türkiye'de hayli pahalı satıyorlar bunu sanırım. gittigidiyor'da 375 lira olduğunu gördüm.
arkadaşım bana londra'dan getirdi, amazon fiyatına: 185 lira.
bir çift daha var satılık, çikolata rengi, 38 numara. gıcır gıcır, kutusunda. almak isteyen olursa let me know: cisemuse@gmail.com

 
 

 5 Kasım 2012

asos marketplace.

asos marketplace'i gezince bir salı pazarı, bir cuma pazarı gezmişim gibi mutlu oluyorum. (pazar gezmenin beni mutlu ediyor olması içimdeki anane ile alakalı bi' durum galiba, ayrı.)
işte bugün de bir sabah pazarı yaptım, kendime bunları seçtim. çok tatlı diiller mi. allasen.